Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • k daikin
  • k lg
  • k midea
  • k samsung
  • k vivax

Klimatyzacja

PODSTAWOWY MONTAŻ KLIMATYZACJI

Połączenie Parownika i Skraplacza instalacją chłodniczą
Grawitacyjne odprowadzenie skroplin
Podłączenie zestawu do istniejącej instalacji elektrycznej
Sprawdzenie szczelności układu chłodniczego
Uruchomienie Zestawu Klimatyzacji
Instruktaż obsługi klimatyzacji

Należy pamiętać ze z jednostki wewnętrznej odprowadzamy skropliny, jeżeli nie ma możliwości odprowadzenia grawitacyjnego to stosujemy Pompy Skroplin

Czas podstawowego montażu to ok. 4h.
Nie ma dwóch takich samych montaży !!! Dlatego też , aby dostosować ofertę do Państwa preferencji cenowych i warunków technicznych, Podstawowe Zestawy oraz typu Multi wyceniamy po oględzinach technicznych pomieszczeń, a także na podstawie wysłanego projektu pocztą e-mail lub w bezpośrednim kontakcie telefonicznym w/g OPISU Klienta.

Klimatyzatory on/off i INVERTER.

Klimatyzator on/off sprężarka i wentylator na skraplaczu (urządzenie zewnętrzne) mają stałe obroty. Cała klimatyzacja działa na zasadzie włącz/wyłącz.


Kiedy temperatura w pomieszczeniu klimatyzowanym wzrośnie powyżej zadanej (np pilotem) temperatury klimatyzator włącza sprężarkę i wentylator parowacza na pełną moc urządzenia. Temperatura w pomieszczeniu spada i w momencie gdy osiągnie poziom zadany urządzenie się wyłącza i cykl się powtarza. Taki sposób pracy jest typowy dla większości urządzeń, ma jednak wady polegające na stratach energii i niepotrzebnym hałasie urządzenia zewnętrznego.


W klimatyzatorach z technologią INVERTER prędkość obrotowa sprężarki i wentylatora na skraplaczu jest zmienna. Dzięki temu urządzenie samo dobiera swoją wydajność w zależności od potrzeb w danym momencie. Dzięki temu urządzenie pracuje stabilniej, oszczędności energii sięgają 30% w stosunku do urządzenia tradycyjnego, urządzenie zewnętrzne jest dużo cichsze w sytuacjach gdy nie pobierana jest pełna moc.


Pełna moc urządzenia jest pobierana w zasadzie tylko w momencie włączenia klimatyzatora w pomieszczeniu nagrzanym, potem urządzenie tylko podtrzymuje temperaturę, do czego nie jest potrzebna jego pełna moc.

SERWIS KLIMATYZACJI

Podczas pracy klimatyzatorów i warunków panujących w instalacjach klimatyzacji występuje zjawisko rozwoju bakterii z rodzaju Legionella. W warunkach naturalnych bakteria Legionella rozwija się w wodzie. Ogromne znaczenie dla rozmnażania tej bakterii ma temperatura. Szczególnie skala temperatur pomiędzy 40 a 50°C mogą sprzyjać wzrostowi jej kolonii.


W przypadku częstego korzystania z klimatyzacji, zarówno podczas chłodzenia jak i ogrzewania, czyszczenie powinno być przeprowadzone co najmniej raz do roku (wskazane 2 razy) przez serwisantów.


Czyszczenie podstawowych filtrów może być wykonane samodzielnie zgodnie z instrukcją, natomiast odkażanie powinniśmy zlecać firmom zajmującym się serwisami klimatyzacji.

Przeglądy sezonowe, które wykonujemy dwa razy do roku, przed wiosną i jesienią, czyli przed i po sezonie - po okresie nasilonego pylenia pyłków drzew i traw, po okresie, kiedy nasze urządzenia pracują z maksymalna wydajnością.

Cykliczny i dokładny przegląd utrzymuje wydajność pracy na tym samym poziomie przez wiele lat, tym samym wydłuża żywotność urządzenia zapewniając nadal doskonałą jakość powietrza i cichą pracę klimatyzatora.


Podstawowy zakres sezonowego przeglądu to:

sprawdzenie stanu czystości filtrów klimatyzatora
pomiar ciśnienia czynnika chłodzącego w obiegu oraz diagnostyka całego systemu
sprawdzenie drożności odpływu skroplin

Proponujemy możliwość czyszczenia klimatyzacji specjalnymi grzybobójczymi i antybakteryjnymi preparatami.

Transport w granicach miasta Legnicy i najbliższych okolic w cenie montażu.

Montaż na terenie Dolnego Śląska
Legnica, Wrocław, Lubin, Polkowice, Głogów, Złotoryja, Chojnów, Bolesławiec, Zgorzelec, Środa Ślaska, Prochowice, Wałbrzych, Jawor, Strzegom, Świdnica, Kamienna Góra, Jelenia Góra, Szklarska Poręba, Karpacz, Lwówek Śląski i okolice tych miast.